ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΞΙΦΟΥΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Ο ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ- ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΟΥΚΕΡΑ ΝΙΚΟΛΑΟ

Την πρωτη θέση κατέκτησε ο αθλητής του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΣΤΕΡΓΙΟΥ Βασίλης στους αγωνες ξιφασκίας που πραγματοποιήθηκαν τις 30 και 31 Οκτωβριού 2021 στην Φλώρινα στην κατηγορία παμπαίδων.

Πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση σε σύνολο 46 αθλητών κατάφερε να κατακτήσει το κύπελλο επικρατώντας στον τελικό με σκορ 10-8 .

Στην  ίδια κατηγορία ο  ΣΟΥΚΕΡΑΣ Νικόλαος κατέκτησε την τρίτη θέση αφου αποκλέιστηκε στον μεταξύ των αθλήτών μας αγώνα στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης με μια ακόμη σταθερά άριστη παρουσία.

ΆΛΛΑ ΔΥΟ ΜΕΤΑΛΙΑ  ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

Φιναλίστ  στους αγωνες ανάπτυξης σε σύνολο 18 κοριτσιών για την ίδια διοργάνωση βρέθηκε η ΣΟΥΚΕΡΑ Κωνσταντίνα αφου ηττήθηκε σε ένα συγκλονιστικό τελικό με σκορ 10-9 κατακτώνατας το ασημένιο μετάλλιο, ενώ την τρίτη θέση κατέκτησε ο ΑΖΕΛΗΣ Νικόλαος σε σύνολο 24 αγοριών στην πρώτη του επίσημη διοργάνωση.

ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

Συνολικά η αποστολή του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ αποτελούνταν από 20 αθλητες και ήταν η δευτερη μεγαλύτερη συμμετοχή στους αγώνες αφήνοντας παρακαταθηκή για το μέλλον του τμήματος.